Organizacijos NELIEČIAMA įžvalgos, pagal LR Teisingumo ministerijos išaiškinimus šeimoms, dėl bendravimo tvarkos

Sveiki,

šį kart pateikiame organizacijos NELIEČIAMA įžvalgas, pagal susiklosčiusią situaciją apžvelgiant LR Teisingumo ministerijos išaiškinimą, kaip šeimoms dalintis vaikais karantino metu, kai sutuoktiniai kartu nebegyvena.

 

LR Teisingumo ministerija jau yra parengusi rekomendacijas šeimoms, kaip bendrauti karantino laikotarpiu.

Norime pabrėžti, kad kiek kitokia situacija nutinka, kai šeima yra iš tų, kuri yra patyrusi smurtą artimoje aplinkoje. Tokiu būdu antrosios pusės naudodamosios tėvystės samprata bando kenkti savo aukai, dažniausiai savo vaikų mamai, esamai ar buvusiai žmonai.

Tokiais atvejais, mes, kaip organizacija rekomenduojame, į LR Teisingumo ministerijos išaiškinimus žiūrėti išimtinai ne pro pirštus, bet vadovautis pačiame išaiškinime naudinga bei saugia pozicija tiek vaikui, tiek mamai.

Mūsų rekomenduojama išaiškinimo citata:

Teisingumo ministerija kviečia tėvus tokiose situacijose atsakingai vertinti galimas bendravimo su kitu šeimos ar namų ūkiu rizikas ir prioritetą teikti nuotoliniams būdams bei susitikimams lauke laikantis visų saugumo reikalavimų – ir taip bendromis pastangomis stabdyti viruso plitimą“.

 

Taip pat, norime pabrėžti, kad tokiais neeiliniais atvejais, rekomenduojame išimtinai kreiptis į LR Teismus dėl išaiškinimų pvz. jeigu egzistuoja sutuoktiniui kardomoji lankytis namuose numatytu metu, jeigu kitam iš tėvų buvo leidžiama atvykti į namus iki karantino. Teismai privalo išaiškinti, kaip elgtis bei kaip vykdyti nutartis karantino metu, nes likę galiojimai – pažeidžia vieno namų ūkio sampratą.

Pabrėžiame, kad pagal LR Vyriausybės nutarimą, dėl karantino ir bendravimo apribojimo iki vieno namų ūkio, LR Teismai, turėtų į tai atsižvelgti, priešingu atveju yra pažeidžiami karantino ribojimai. Prieišingu atveju, taip pat yra pažeidžiama žmogaus teisė, taip pat vaiko teisė į sveikatą ir sauguma, kurią reglamentuoja bei užtikina LR Konstitucija.

Remiantis šiais aukščiau paminėtais faktais rekomenduojame – prašyti teismų išaiškinimų, nebijoti anstolių ir kitų baubų už nevykdymą. Tokiais, išimtiniais atvejais, visada galima paaiškinimas. Norime pabrėžti, kad tokiu būdu atisranda nauja teismų praktika, kviečiame nebijoti, bet kovoti už savo bei savo vaikų teises.

Atsižvelgiant į sudėtingą situacija Lietuvoje ir pasaulyje rekomenduojame išimtinai vykdyti tik LR Vyriausybės nutarimą, remtis LR Konstitucija, kuri aiškiai regamentuoja teisę į sveikatą, taip apsidraudžiant bei saugant savo bei kitų sveikatą.

 

Norime priminti, kad tėvai turi ne tik teisę matytis su vaikais, tėvai turi ir pareigas – užtikrinti savo vaikams saugumą bei teisę į sveikatą. Šiuo atveju sveikata – didžiausia vertybė, kuria privalu tiek saugoti, tiek užtikrinti.

 

Visą LR Teisingumo ministerijos išaiškinimą galite skaityti čia:

https://tm.lrv.lt/lt/naujienos/teisingumo-ministerija-parenge-aktualiausius-paaiskinimus-del-karantino-reikalavimu

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *