Idėja

ATSTOVAUJAME MOTERIS, taip pat VAIKUS ir VYRUS PATIRIANČIUS – psichologinį, fizinį, ekonominį, seksualinį ir institucinį smurtą.

 

Mes kalbame apie tai, apie ką kiti tyli.
Mes siekiame, kad moterys, mamos, dukros, močiutės Lietuvoje ir pasaulyje jaustųsi saugiai.
Nustokime bijoti.
Siekime teisėtos pagarbos sau ir ateities kartoms. Ne rytoj, bet šiandien.

 

Organizacija NELIEČIAMA įkurta 2020 metų balandžio mėnesį, pačiame karantino COVID-19 sūkuryje.

 

Veikla gimė iš moterų bejėgiškumo, tačiau tuo pačiu ir iš ryžto keisti patį visuomenės požiūrį į smurtą artimoje aplinkoje. Keisti požiūrį institucijų bei noro, kad teisinė sistema labiau atsigręžtų į tuos, kurie yra mūsų valstybėje skriaudžiami. Dažniausiai ir procentaliai iškalbingiausiai skaičiai byloja, kad pažeidžiamųjų grupėje yra moterys auginančios vaikus. Ypatingai, kai yra auginami mažamečiai – moters pažeidžiamumas yra aukščiausio lygio.

 

Organizacijos tikslas ir veiklos prasmė – išgyvendinti smurtą artimoje aplinkoje iš mūsų visų kasdienybės. Kad kelti ranką prieš silpnesį ne tik būtų gėda bet ir neteisėta.

 

Oraganizacija sau kaip iššūkį kelia, kad psichologinis smurtas taptų įrodomu. Kad ekonominis bei seksualinis smurtas taptų netoleruojamu, o institucinis smurtas – netaptų kasdienybe.

 

Organizacijos veikla yra paremta asosiacijos principu – atvirai ir skaidriai. Vienijant organizacijas ir fizinius asmenis dėl bendrų ir visiems priimtinų tikslų – stabdymo bei prevencijos smurto artimoje aplinkoje žmonėms, tiek aukoms, tiek smurtautojams, tiek šalia jų esantiems artimiausiems – vaikams.

Tik kompelsiškai veikdami bei tokiu pat būdu transliuodami problematiką – pasieksime geriausių rezultatų.

Siekiame girdėti kiekvieną žmogų, jo istoriją.

Siekiame bendradrabiauti su kitomis šioje srityje dirbančiomis organizacacijomis bei valstybinėmis institucijomis.

Siekiame savo prasmingomis idėjomis ir darbu sukurti pridėtinę vertė mūsų visų Valstybei.

 

Už Lietuvą – be smurto.