Kviečiame fiksuoti INSTITUCINĮ SMURTĄ (atnaujinta)!

Laba diena, organizacijos NELIEČIAMA sekėjai ir sekėjos,

pastaruoju metu susiduriame su daugybę moterų istorijų, kuriose yra aišku, kad nukentėjusių moterų sistema ne tik negina, bet ir toliau ją traumuoja. Nenorime prieš tokius dalykus užsimerkti, tad raginame vienytis, fiksuoti.

Kai institucijos (pvz.: teismai, vaikų teisės, atvejo vadyba, socialiniai darbuotojai ir kt.) užuot pagelbėję moteriai krizinėje situacijoje ypatingai tais atvejais, kai šeimoje egzistuoja smurtas ir pati moteris pirma kreipiasi 112, dažna moteris gauna ne pagalbą, o patiria INSTITUCINĮ SMURTĄ (pvz.: vienašališkas vaiko paėmimas ir perdavimas tėvui, reikalavimai net ir karantino metu sudaryti sąlygas vaikui būti su skriaudėju, už akių priimti teismo sprendimai, apsilankymai namuose be išankstinio įspėjimo karantino metu ir ne tik).

Norime atkreipti dėmesį – atvejo vadybos funkciją atlieka socialiniai paslaugų centrai. Moteriai, kuri nėra iki smurto artimoje aplinkoje incidento registruota šioje įstaigoje –atvejo vadybos bei kitų paslaugų, kurios jos manymu pažeidžia jos orumą bei kitus žmogiškuosius faktorius – gali atsisakyti ir nesinaudoti atvejo vadybos paslaugomis, neatsižvelgiant, kad vaikų teisės tą rekomendavo. Prievolė – negalima.

Atsižvelginat, kas aukščiau išdėstyta, dažna moteris sutinka su atvejo vadybos paslauga, siekdamos savo ir savo vaikų saugumo, bei tikėdamos, kad institucija nuoširdžiai padės bei realiai atlieps pačios moters ir vaiko interesus, kiek įmanoma padės užtikrinti saugią aplinką.

Atvejo vadybos funkcija – reaguoti išimtinai tik į vaiko interesus, tėvų santykiai ir konfliktai yra antraeilis dalykas.

Mūsų organizacija, gauna informacijos iš moterų su realiom situacijom, kai minėtos institucijos pažeidžia tiek vaiko, tiek moters interesus ir prigimtines žmogaus teises. Nuogastavimuose jaučiamas nespasitikėjimas institucijomis bei pastebima, kad krizinėse situacijose išimtinai yra atstovaujamas vyras/tėtis ir nėra atsižvelgiama į pačio vaiko išsakomus poreikius, ypač – nenorą bendrauti su smurtaujančiu tėvu. Dar kiti tai vadina  tėvo atstūmimo sindromu (mūsų svetainėje galite rasti ir apie tėvo atstūmimo sindromą plačiau aprašytą straipsnį).

Mūsų organizacijos tikslas – smurto artimoje aplinkoje ir institucinio smurto prevencija, ypač nukentėjusių moterų ir jų vaikų atžvilgiu. Tik susitelkę galima DAUGIAU.

Moterys ir vaikai – negali būti bandomieji objektai sprendžiant sistemines ir ydingas valstybines problemas.. Valstybė ir Teismai privalo užtikrinti, kad tėvas mokėtų padorius alimentus, reikalingus vaiko poreikiams tenkinti nuo pirmos gyvenimo atskirai dienos. Į vyrų nenorą mokėti alimentus  turi būti atsižvelgiama iš esmės – vertinama ne tik turtinė padėtis bet ir užimamos pareigos bei kiti interesai, kurie dažniausiai yra deklaruojami.

 

Organizacija NELIEČIAMA, kviečia susitelkti ir netoleruoti nesąžiningų veiksmų. Kviečiame nesąžiningą elgiasį fiksuoti bei informuoti mūsų organizaciją. Registracijos forma čia

 

Teisinės konsultacijos dėl patirto INSTITUCINIO SMURTO

Konsultuoja teisininkė – Agnė Gredeckaitė

Teikiama nemokama pirminė teisinė konsultacija dėl patirto institucinio smurto.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *