Pristatome NELIEČIAMA sumanytojas

Mes moterys, visos skirtingos, bet mus visas vienija PATIRTIS ir didelis NORAS padėti kitoms likimo nuskriaustoms moterims. Nebijokime būti NELIEČIAMOMIS. Keiskime save. Keiskime pasaulį.

Už santykius be smurto, ne rytoj, bet šiandien!

Ar pagalvojate, kad vienos moters garsiai išsakyta problema gali įtakoti didelį ir galingą veiksmą? Ar susimąstote, kiek kiekvienas mes galime padaryti daug, jeigu to tikrai norime, ir tuo tikime visa širdimi? Dar šių metų kovo mėnesį, nedrąsiai išėjusios pirmosios žinutės su grotažymis (#) NELIEČIAMA ir Robertos Ažukaitės socialiniuose tinkluose išreikštas viešas prisipažinimas, kad ji vasario pabaigoje nuo savo sutuoktinio patyrė fizinį smurtą iššaukė didelę diskusiją visuomenėje.

Ši vieša, drąsi pozicija, kad prieš moterį smurtaujama ir, kad institucijos yra per silpnos jai padėti iššaukė daugybę komentarų. Moterys ne tik palaikymo žinutes siuntė, bet ir pačios asmeniškai prisipažino, kad yra susidūrusios su smurtu artimoje aplinkoje. Į Robertą su savo istorijomis kreipėsi net politikų žmonos. Ši situacija, tik dar kartą įrodo, kad socialinių sluoksnių šioje problemoje nėra, tai liečia mus visus.

KAIP IDĖJA TAPO JUDĖJIMU?

Viena pirmųjų  Robertai su savo noru dirbti šioje srityje ir vienytis pasiūlė Julija Kvedarolytė. Moterys pasikalbėjusios telefonu, neilgai laukus, susitiko Vilniuje. Abi atėjo ne vienos. Juliją lydėjo Sonata Belevičienė, o Robertą – Vaiva Budraitytė. Visos moterys ilgai nelaukusios, rado bendrą kalbą ir nusprendė savo veiklą įprasminti įsteigdamos nevyriausybinę organizacija „Neliečiama“.

Organizacijos tikslas – padėti kitoms moterims, kurios patiria psichologinį, ekonominį, fizinį ir seksualinį smurtą. Bet vienas iš svarbiausių uždavinių – kad psichologinis smurtas Lietuvoje taptų įrodomu. Anot moterų, jei pirmasis smurto slenkstis t.y. smurtas artimoje aplinkoje taptų įrodomu, šeimose sumažėtų ir fizinio smurto, bet, kadangi dabar tik retu atveju reaguojama, nes teisinamasi, kad reagavimui nėra instrumentų, tai dažniausiai problemas tenka spręsti, kai jau yra gerokai per vėlu ir jos tapusios  gerokai gilesnės ir sudėtingesnės.

Statistika negailestinga (statistikos departamento informacija, 2019 m.):

  • Lietuvoje smurtas artimoje aplinkoje kas metai sudaro apie 17,8 % visų užregistruotų nusikaltimų.
  • 90% įtariamųjų/kaltinamųjų smurtautojų buvo vyrai.
  • 78 % nukentėjusių nuo smurto artimoje aplinkoje buvo moterys.

Šiandien moterys, yra ryžtingai nusiteikusios. Džiaugiasi su kiekviena diena didėjančiu bendraminčių būriu. Šiuo metu yra rengiami ES projektai, kurių tikslas – padėti moterims ir visai visuomenei išeiti iš smurto pinklių Lietuvoje. Renkama ekspertų ir ambasadorių komandos. Vedamos diskusijos tarp institucijų ir kitų nevyriausybinių organizacijų.

 

Neliečiama komanda

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *